Aktuality

 

ZÁVĚR KRAJSKÉHO POHÁRU

JIHLAVSKÝ TRIATLON

Neděle 9. 8. 2015

 

             Posledním, sedmým závodem v Jihlavě byl ukončen KP 2015 v Jihlavě.

             Konečné pořadí KP zde

             Panující několika týdenní vedra se podepsala na účasti. Nejlépe se s tím vypořádali Martin Olšan a Lenka Fanturová. Uspokojivá byla účast mládeže.

             Výsledky závodu zde

             Vyhlášení výsledků KP 2015 v žákovských kategoriích bylo provedeno a ceny předány zúčastněným na závodě. Kteří chyběli mají možnost si cenu převzít na prvním závodě Běžce Vysočiny 28. 8. , který se koná rovněž v Pávově, nebo po domluvě jinak.

             Vyhlášení KP dospělých bylo z časových důvodů odloženo. Ocenění se bude předávat na vyhlášení Běžce Vysočiny 14.11.

             Seznam oceněných zde

             Závod byl zároveň Krajským přeborem jednotlivců dospělých a dorostu. Medaile budou také na Vyhlášení Běžce 14.11. a nebo po domluvě jinak. Výsledky přeboru zde

           

 

DĚVĚNÝ MUŽ LUKA N/JIHLAVOU

Sobota 1. 8. 2015

 

             Třetí pokračování Poháru BV proběhlo za pěkného letního počasí. Nepříjemný byl jen jižní vítr při cyklistice. Její trasa byla změněna pro objížďky vedené přes Luka. Kromě větru museli účastníci překonat také táhlé stoupání ke křižovatce silnic 603 a 351 před Řehořovem. Do Luk pak přijeli od Brádla opačným směrem jak při obvyklé trati.

           Michal Málek a Petra Veselá, po Melechovu, opět získali vítězství.

         Výsledky zde

         Další foto zde

MALÝ ŽELEZNÝ MUŽ MELECHOVA

Sobota 25. 7. 2015

 

             Byl druhým závodem Poháru Běžce Vysočiny. Při, proti předešlých dnům, celkem příjemném počasí zápolilo, včetně devíti štafet, 109 startujících.

           Vítězství z prvního závodu soutěže v Kněžicích si zopakovala Petra Veselá. Mezi muži byl první v cíli Michal Málek.

           Vydařená byla také premiéra kategorií mládeže. Tímto chvály hodným počinem se pořadatelé SK Kožlí přidali k závodům Krajského pohárů. Je to sice práce navíc a zadarmo, ale ta nejpotřebnější cesta přitáhnout mládež k tomuto sportu.

           Příští sobotu 1. 8. je na pořadu Dřevěný muž v Lukách u Jihlavy. Vzhledem k dopravní situaci v okolí vyvolanou opravami silnic, byli nuceni organizátoři změnit trasu cyklistiky a omezit kapacitu počtu přihlášených na 80. Ta je již více jak týden naplněna. Hned další neděli je možnost účasti na Jihlavském triatlonu a předposlední srpnovou neděli v Krucemburku.

         Výsledky zde

         Další foto zde

OKRKA VELKÉ DÁŘKO

Sobota 11. 7. 2015

 

 

        Krajský pohár měl pokračování šestým závodem u Velkého Dářka. Při příjemném počasí se sešla velmi početná účast. Mezi muži zvítězil František Kubínek (Ekol Team Brno) a vítěznou ženou byla Petra Veselá (Žďár n.S.).

       Výsledky s body KP zde, již s mládeží

 

XTRAIL ŽĎÁR NAD SÁZAVOU

Neděle 28. 6. 2015

 

 

        Krajský pohár se pátým závodem přehoupl do druhé poloviny. Tentokrát silniční kolo vymění za horské. Ve čtyřech předešlých závodech je zaznamenáno 172 bodujících. 42 z nich splnilo podmínku tři závodů pro hodnocení. Další ji mohou splnit ve zbývajících třech závodech KP. 11 mládežníků do 15 let má účast na všech závodech a má tedy naději získat zvláštní cenu za nevynechání ani jednoho.

 

Celkové pořadí KP zde

 

MORAVSKOBUDÉJOVICKÝ TRIATLON

Neděle 21. 6. 2015

 

 

Chladné počasí a chladná voda 17,4° C ovlivnili účast. Žákovské plavání bylo zrušeno dle pravidel a nahrazeno běžeckou částí v areálu koupaliště.

V hlavním závodě bylo novinkou změna tratě cyklistiky do Domamilu. Okruh má nově položený povrch a menší provoz.

Ve větrném počasí si nejlépe vedli Martin Berka z Pardubic a Martna Nováková z Mladé Boleslavy.

 

 

Výsledky zde

Letní olympiáda mládeže

Plzeň 16. 6. 2015

Starší žactvo závodilo na tratích 0,375-10-2,5 a dorost na tratích 0,750-20-5.

Výprava našeho kraje se v konkurenci ostatních krajů 3x prosadila do vyhlašované šestky.

Nejúspěšnějším byl starší žák Tomáš Kříž (Náměšť nad Oslavou) – který získal bronzovou medaili.

Dorostenka Radka Březnová (Třebíč) obsadila čtvrté místo.

Dorostenec Jan Trutna (Velké Meziříčí skončil na pátém místě.

Neztratila se ani starší žákyně Tereza Ciprušová (Vílanec) s výsledkem na pěkném devátém místě.

TŘEBÍČSKÝ TRIATLON

6. 6. 2015

 

 

Třebíčský triatlon zahajuje sérii pěti triatlonů v KP. Slibované počasí se určitě příznivě podepíše na účasti, stejně jak v minulém ročníků.

 

Více informací zde

 

 

DUATLON KAMENÁ

16. 5. 2015

 

 

Druhý závod KP proběhl za krásného letního počasí. Také zde měla mládež v účasti převahu. Třiatřicet si připsalo body do KP podruhé. Ti mohou získat prémii za absolvování všech závodů KP, bez ohledu na umístění.

Dvě účasti má také čtrnáct mužů a žen. Mezi muži byl nejlepší Daniel Novotný. Vítězství rozhodl v závěrečném běhu. U žen to byla od prvních metrů Simona Křivánková. Druhou Hanu Petrůjovou nakonec jasně porazila o téměř čtyři minuty.

 

Výsledky z body do KP jsou zde

 

 

AQUATLON TŔEBÍČ

25. 4. 2015

 

 

Úvodního závodu zařazeného do KP se zúčastnilo 93 startujících, z toho 19 mužů a 9 žen. Stejně jak v předešlých ročnících zde dominovala mládež. Mezi muži byl nejlepší Jan Dokulil velmi dobrým výkonem v obou disciplínách. Lepšího času dosáhla sice triatlonová naděje Vysočiny Jan Trutna, ale ten pro svůj dorostenecký věk nemůže být klasifikován. U žen zvítězila Petra Veselá. Ta plavala jako druhá nejlepší a v běžecké části jasně převyšovala ostatní. Více se dozvíte na webu McRAI Cupu 2015, jehož je závod součástí.

 

Výsledky z body do KP jsou zde

 

Letní olympiáda mládeže

Plzeň 16. 6. 2015

Starší žactvo bude závodit na tratích 0,375-10-2,5 a dorost na tratích 0,750-20-5.

V každé kategorii bude reprezentovat kraj jeden sportovec. Předběžná nominace proběhla na základě výsledků loňské sezóny a vyhodnocena byla výkonnost na prvních třech závodech Českého poháru v aquatlonu. Sledovány jsou i další plavecké a běžecké závody v regionu. Konečnou podobu bude mít nominace po MČR v aquatlonu

v Jablonci a po posledním závodě ČP v Praze, přihlížet se bude i k cyklistické výkonnosti.

nominace:

starší žáci

 - Tomáš Kříž (Náměšť nad Oslavou) - člen žákovské reprezentace ČR, vítěz závodu ČP v aquatlonu v Českých Budějovicích

 - náhradník Tomáš Hájek (Jihlava)

starší žákyně

 - Tereza Ciprušová (Vílanec) - 13. a 11. místo na závodech ČP v aquatlonu

 - náhradník Lenka Švecová (Jihlava)

dorostenci

 - Jan Trutna (Velké Meziříčí) - člen dorostenecké reprezentace ČR

 - náhradník Adam Roth (Třebíč)

dorostenky

 - Radka Březnová (Třebíč) - členka dorostenecké reprezentace ČR, vítězka závodu ČP v aquatlonu ve Zlíně

 - náhradník Klára Maloušková (Oslavice)

 

Jiří Března, vedoucí triatlonové reprezentace Kraje Vysočina

 

 

Krajský pohár v triatlonu Vysočina 2015

 

               Letos bude Krajský pohár pokračovat ve stejném duchu jako v minulém roce. Krajský pohár se přizpůsobil nové koncepci ČTA, která má přitáhnout k tomuto sportu především mládež. Pohár je tedy vyhlášen nejen pro kategorie dospělých, ale takém pro kategorie od 10 let. Ve všech závodech zařazených v poháru budou mít ale tratě děti od r. n. 2007, to je kterým v tomto roce bude 8 let. Aby byla umožněna účast co největšího počtu dětí, bude cyklistická část do 11 let věku pro horská a tretingová kola po cestách bez provozu. Díky podpoře ČTA mohou nejlepší mládežníci, vedle tradičních trofejních pohárů, očekávat hodnotnou cenu.

                Podrobné propozice zde

 

Je vyhlášeno také Mistrovství Kraje Vysočina 2015 v triatlonu jednotlivců. Mistrovskými závody jsou Moravskobudějovický triatlon pro žákovské kat. a Jihlavský triatlon pro kat. dospělých a dorostu. Oceněným bude předána mistrovská medaile.

 

               V propozicích je jen jediná změna a to, že pořadatel může pro starší děti vypsat závod pro silniční kola.

               Slíbené ocenění mládeže v loňském roce, nemohlo být uskutečněno, jelikož definitivní podmínky pro ocenění závodníků umožňovali jen věcné ceny. Vyplacení dotace ze strany ČTA proběhlo až v koncem listopadu, takže nebylo v silách KSTT svůj slíbený záměr změnit. V letošním ročníku budou provedena opatření, aby ocenění mládeže v celkovém umístění KP bylo uskutečněno dle propozic.

 

Kalendář Krajského poháru v triatlonu Vysočina 2015:

 

1.   Aguatlon Laguna Třebíč – 25. 4. (aguatlon)

2.   Duatlon Kamenná – 16. 5. (duatlon)

3.   Třebíčský triatlon – 6. 6. (krátký silniční)

4.   Moravskobudějovický triatlon – 22. 6. (krátký silniční)

5.   Xtrail Žďár n.S. – 28.6.. (krátký terénní)

6.   Orka triatlon V. Dářko – 11. 7. (krátký silniční)

7.   Jihlavský triatlon – 9. 8. (krátký silniční

Jihlavský triatlon.  10. 8. 2014

Vyhlášení Krajského poháru

 

            Závěrečným dílem KP byl Jihlavský triatlon v Pávově. Letos žádné komplikace nehrozily. Cyklistická část hlavního závodu se uskutečnila na tradiční obrátkové trati do Ždírce.

           Pro mládež byly, stejně jak v ostatních závodech KP, připraveny tratě po lesních cestách na horských nebo trekových kolech. S jejich účastí byl pořadatel velmi spokojen.

           V závodě si Vladimír Hromádka, Jindřich Musil a žákyně Eliška Maloušková vybojovali umístění na stupních vítězů. Ostatní pořadí zůstalo beze změn. Podmínky pro celkové vyhodnocení nesplnila kategorie žen nad 40 let, obě dorostenecké a žákyň 14 – 15 let.

           První rok hodnocení KP mládeže byl velmi úspěšný. Bylo v něm evidováno 97 závodníků z toho 27 splnilo limit tří závodů. Lenka Švecová, Adam Trojan, Natálie Roušová absolvovali všech sedm závodů v soutěži.

                      Po závodě se uskutečnilo vyhlášení KP a předání ocenění. Převzít cenu se nedostavil jeden muž a čtyři z žákovských kat. Bohužel slíbená dotace z ČTA zatím vázne, takže došlo zatím k předání trofejních cen. Další případné ocenění se bude řešit později.

         

 

          Výsledky závodu zde

 

ORKA Triatlon Velké Dářko.  12. 7. 2014

 

            Šestým závodem KP je ORKA na Velkém Dářku. Tratě pro dospělé jsou tradiční. Vedle plavání je to velký 31 km dlouhý cyklistický okruh a běh v lesním prostředí v okolí Dářka. Premiéru bude mít mládež. Její tratě jsou ve stejném prostředí jak běžecká část hlavního závodu. Jak je předepsáno ČTA pro pořádání KP, jsou určeny pro horská kola. Hlavním motivem tohoto opatření je, že triatlon si může vyzkoušet každý, aniž by řešil, že nemá vhodné vybavení. Dalším důvodem je bezpečnost.

 

           Výsledky s body do KP zde.

          

 

XtraI Vysočina Žďár n. Sáz.  28. 6. 2014

 

            Hned další týden po Budějovicích pokračoval KP terénním triatlonem. Celkem startovalo 101 účastníků. Byl pátým závodem KP. V něm je zatím hodnoceno 49 závodníků ve dvanácti věkových kategorií. Nejpilnější zatím jsou, jak to bývá, mladší žáci, žákyně 10 – 11 let a 12 – 13 let. Sedm z nich nevynechali ani jednou a měli tedy možnost si vylepšit svoji bodovou bilanci škrtnutím nejslabšího výsledku.

 

           Výsledky s body do KP zde.

           Průběžné celkové pořadí KP zde

 

 

Moravskobudějovický triatlon 22.6.2014

 

            Jubilejní ročník se vydařil. Proti loňsku byl zvýšený zájem nejen u dospělých, ale také u mládeže. V hlavním závodě se představilo 47 startujících obou pohlaví starších 16 let. Tomu předcházelo zápolení 43 účastníků v žákovských kategorií a příchozích na kratších tratích. Zvítězil domácí Lukáš Slatinský, který závodí za Trilife Zlín. Nejlepší ženou byla Veronika Floriánová z Brna.

 

           Výsledky s body do KP zde.

           Průběžné celkové pořadí KP zde

 

Třebíčský triatlon 8.6.2014

 

            Na první triatlonu KP dominovala svojí účastí mládež. Ze 102 startujících se jí zúčastnilo 55. Za krásného počasí si s nejdelší tratí  (0,5/20/5) nejlépe poradil Maiwaelder Lukáš v čase 55:45. Mezi ženami to pak byla Zahradníčková Marika za 1:05:29. Oba jsou z Ekol Teamu Brno.

          

            Výsledky a fotky najdete na stránkách McRai Cupu.

            Výsledky z body do KP a průběžné pořadí po třech závodech bude co nejdříve. ZDE

           

 

            KP pokračuje 22.6. jubilejním 25. ročníkem Moravskobudějovického triatlonu.

 

Duatlon Štoky – 17. 5. 2014

 

              Daň prvního ročníku a chladného deštivého počasí zaplatil tento závod komorní účastí 42 startujících, přičemž na tratě hlavního závodu se vydalo 19 mužů a žen.

             Výsledky zde.

             Více najdete na https:/sites.google.com/site/stokytriatlon/home

 

 

 

Duatlon Kamenná – 11. 5. 2014

 

            Také druhý závod KP proběhl s převažující účastí mládeže. Vedle ní si připsalo body do KP 42 mužů a žen. Vítězství získali Tomáš Kozel ze Šlapanic a Vašalovská Petra z Třebíče.

            Výsledky duatlonu s body do KP zde

            Další fotky najdete na stránkách McRai Cupu.

 

            KP pokračuje sérií pěti triatlonů. První se uskuteční již 8. 6. v Třebíči

 

Třebíčský triatlon 8. 6. 2014

 

Aquatlon Laguna Třebíč 26. 4. 2014

 

              První závod Krajského poháru v triatlonu 2014 proběhl sobotu 26. 4. v Třebíči. Také letos dominovala účast mládeže. Novinkou letošního KP je, že je také hodnocena v krajském poháru. ČTA má v úmyslu podpořit především mládež, takže v závěrečném hodnocení to bude znát. Škoda, že většina startujících byla místních. Tréninkové skupiny zůstali doma.

              To mohou napravit hned tuto neděli v Kamenné na duatlonu.                                 

               Výsledky aguatlonu s body do KP zde. Na webových stránkách McRai CUPU najdete také fotografie a podrobné propozice duatlonu v Kamenné

              

Duatlon Kamenná – 11. 5. 2014

 

 

image030

 

 

 

 

Krajský pohár v triatlonu Vysočina 2014

 

               Krajský pohár se přizpůsobil nové koncepci ČTA, která má přitáhnout k tomuto sportu především mládež. Pohár je tedy vyhlášen nejen pro kategorie dospělých, ale takém pro kategorie od 10 let. Ve všech závodech zařazených v poháru budou mít ale tratě děti od r.n. 2006, tzn. kterým v tomto roce bude 8 let. Aby byla umožněna účast co největšího počtu dětí, bude cyklistická část do 15 let věku pro horská a tretingová kola po cestách bez provozu. Díky podpoře ČTA mohou nejlepší mládežníci, vedle tradičních trofejních pohárů, očekávat hodnotnou cenu.

                Podrobné propozice zde

              

 

 

Kalendář Krajského poháru v triatlonu Vysočina 2014:

 

1.   Aguatlon Laguna Třebíč – 26.4. (aguatlon)

2.   Duatlon Kamenná – 11.5. (duatlon)

3.   Borovinský triatlon Třebíč – 8.6. (krátký silniční)

4.   Moravskobudějovický triatlon – 22.6. (krátký silniční)

5.   Xtrail Žďár n.S. – 28.6.. (krátký terénnní)

6.   Orka triatlon V. Dářko – 12.7. (krátký silniční)

7.   Jihlavský triatlon – 10.8. (krátký silniční)

 

Krajský pohár Vysočina 2012 je u konce

 

               Pohár měl na pořadu 16 závodů a to nejen triatlonů, ale také duatlony, agvatlon a zimní triatlon. Hodnotilo se bodově podle pořadí, přičemž první tři místa byli bodově zvýhodněny. Navíc body byly navýšeny nebo poníženy podle obtížnosti a důležitosti závodu. Poníženy byly také při menší účasti jak tří startujících v kategorii. V soutěži bylo registrováno 180 mužů a 44 žen, kteří aspoň jednou okusili triatlon,nebo některou z jeho modifikací . Uvážíme-li, že se jednalo jen o příslušníky Vysočiny, můžeme být spokojeni. 52 z nich mělo více jak tři závody, což byla podmínka pro hodnocení. Polovina z nich mohla získat trofejní cenu, jelikož měli zaznamenáno více jak pět výsledků.

                 Pohár u mužů do 39 let získal Jiří Juřička. Ten absolvoval úcty hodných 12 závodů a po zásluze můžeme považovat jeho prvenství za více jak zasloužené. Mezi muži nad 40 let to byl bezkonkurenčně František Tichý. Stejně suveréni byla Martina Pelánová u mladších žen. Ostatní kategorie nemohli být pro malou účast hodnoceny.

 

                                          Konečné pořadí poháru

jurickaatichya

K3 noční duatlon  - 21.9.2012

 

               Po Pilmanovi, kde do KP bodovalo pět mužů a jedna žena, je na pořadu závěrečný díl poháru. Po závodě budou předány trofejní ceny nejlepším. U mladších mužů současné pořadí Jiří Juřička, Petr Bezchleba, Martin Hanáček nemůže poslední výsledek nijak změnit. To samé platí u starších mužů, kde je pořadí František Tichý, Petr Šťáva, Zdeněk Pilát. Ohroženo není také prvenství Martiny Pelánové.mezi ženami. Rozhodnutí o dalším pořadí mezi Klárou Březnovou, Sandrou Pytlíkovou a Janou Havlíkovou, vyjasní výsledek tohoto duatlonu. Řešení je jednoduché. Která vynechá, tak se propadne mimo stupeň vítězů. Když se naopak zúčastní všechny, zůstane současné pořadí.

 

               Duatlon měl velmi skromnou účast. Startovní pole bylo složeno téměř výhradně z místních zájemců. Z výše jmenovaných mužů závod absolvoval pouze Petr Bezchleba a výsledek neměl proto na konečné pořadí vliv. Martina Pelánová zde potvrdila svoje prvenství. Z dalších chyběla Klára Březnová a tím se posunula na čtvrté místo.

 

                                                    Výsledky 

 

pelanovaa

Olympijský triatlon Žďár nad Sázavou – 4.8.2012

Dřevěný muž Luka nad Jihlavou –   4.8.2012

 

                  KP v první srpnové sobotě nabízel hned dva závody. Zatím co v Lukách usilovalo o body 71 zástupců Vysočiny, což je daleko nejvíce z dosavadních závodů, ve Žďáře jich bylo 11, většinou místních. V Lukách nejlépe bodovali Martin Hanáček a Věra Czebová ve Žďáře Marek Pavelka, který navíc získal bonus 20 bodů za obtížnost závodu. Jedinou ženou z regionu zde byla Petra Hostinská. Předposledním dějstvím KP bude 25.8.2012 tradiční Žďárský Pilman. Ten bude také krajským přeborem v dlouhém triatlonu 2012 a hodnocení v KP bude navíc navýšeno koeficientem 1,4. O vítězi mužů do 39 let se bude rozhodovat mezi Petrem Bezchlebou a Martinem Hanáčkem. Šanci na prvenství má ještě dosavadní vedoucí průběžného pořadí Jiří Juřička, ale také Lukáš Nedělka a Ondřej Hromádka Mezi veterány vítězství Františka Tichého nemůže být již ohroženo. Ženy mají hned tři kandidátky na zlatý pohár. Kláru Březnovou, Martinu Pelánovou a Sandru Pytlíkovou.

                

                                       výsledky Žďár

                                       výsledky Luka

 

foto_046_Luka

Melechovský triatlon –   28.7..2012

 

                  Dvanáctým pokračováním KP byl Melechovský triatlon pověstný náročnějším profilem jak v cyklistice , tak v běhu a naopak téměř symbolickou délkou plavání. Mezi triatlonisty z Vysočiny je oblíben. Jihlavským triatlonem se uzavřel počet započítávaných devíti výsledků. Počet devíti účastí, potřebných k plnohodnotnému hodnocení měl jen Jiří Juřička a logicky vedl průběžné pořadí KP. Ten měl možnost, jako jediný, škrtnout svůj nejmenší bodový zisk v závodě, kterou také využil. Ostatních 49 mužů a žen si svoji účastnickou bilanci zhodnotili. Nejúspěšnější z Vysočiny byl Martin Hanáček, veterán František Tichý a mezi ženami Klára Kučerová.

                

                                       výsledky

 

foto_045_Melechov2009

Jihlavský triatlon –   22.7..2012

 

                  Chladné deštivé ráno se podepsalo na menší účasti. Do tabulky KP si zapsali body téměř každý z 48 startujících.  Absolutním vítězem byl Petr Kozmon (Slavkov u Brna). Pavel Hotař, na snímku, si, jako druhý v pořadí, běží pro titul krajského přeborníka v silničním triatlonu. K němu se připojili veterán František Tichý a žena Martina Pelánová.

                

                                       výsledky

 

                                       foto

foto_044_JI

Orka triatlon Velké Dářko –   14.7..2012

 

                  75 startujících se vnořilo do chladnější vody V. Dářka. Do tabulky KP si zapsalo body 18 mužů a 5 žen. Mezi mladšími muži byl nejlepší Petr Kanclík (Žďár n.S.). U starších Tomáš Rudolf (Stonařov). Mezi ženami pak Klára Kučerová (Jihlava). Poprvé letos bodovali také dorostenci, jmenovitě Marek Páral a Vidergot Vojtěch.

                                       výsledky

 

                                       foto

Triatlonový víkend Kněžice . –   7. a 8.7..2012

 

                  Hned další týden se konal tradiční triatlonový víkend v Kněžicích. Měl 78 účastníků z toho 34 startovalo po oba dny. Zároveň v neděli to byl Krajský přebor v terénním triatlonu. Z 34 zástupců z Vysočiny mistrovské tituly 2012 získali Martin Hanáček, František Tichý a Petra Krbová. 

 

                                       výsledky sobota

 

                                       výsledky neděle

foto_304

X trial Vysočina Žďár nad Sáz. –   30.6.2012

 

                  První, ze dvou terénních triatlonů v KP, se uskutečnil ve Žďáře nad. Sáz. Jeho dějištěm bylo

 druhým rokem v okolí Pilské nádrže, když před tím se konal v Novém Městě na Mor. V účasti dominují soutěžící v Kepák triatlonové lize. Z Vysočiny se zúčastnilo čtrnáct mužů a tři ženy, což je o jedenáct více jak loni.

 

                                       výsledky

Xtrail_Vysocina_2011_25

Moravskobudějovický triatlon –   17.6.2012

 

                  Byl úvodem série deseti triatlonů v Krajském poháru. V úvodních pěti závodech bodovalo 69 mužů a 11 žen, což svědčí o nemalém zájmu o tento sport. Budějovický probíhá v pěkném prostředí místního koupaliště s velmi kvalitním zázemím. Tyto skutečnosti podtrhuje čtyřiadvacetiletá tradice a Kepák triatlonová liga s jejím přispěním k organizačnímu zajištění. Startují zde všechny věkové kategorie. V žákovských je krajským přeborem jednotlivců. 

                  Do KP zde bodovalo 13 účastníků, což je o něco málo méně jako minulý rok. Nejlépe se, ze zástupců Vysočiny, umístili Jan Kučera a Klára Březnová. Pro malou účast v žákovských kategoriích nemohl být v krajském přeboru jednotlivců nikdo vyhlášen.

 

                                       výsledky

foto_42_TTMB

Martínkovský duatlon –   19.5.2012

 

                  Posledním duatlonem krajského poháru, před zahájením série triatlonů, byl Martínkovský duatlon. Také tento byl letos poprvé zařazen do poháru.  Měl pěknou účast 13 žen a 38 mužů. Do KP bodovalo 31 z nich. V tomto může nastat určitá nepřesnost. Oficiální výsledky příslušnost závodníků neobsahují. Zvítězil David Kucharčík (TK M. Budějovice) a Martina Pelánová (Brno).

                 Díky okamžité spolupráce z hlavním organizátorem Zdeňkem Řepou jsou již výsledky kompletní.

                                   výsledky                    

 

 

Duatlon Kamenná –   13.5.2012

 

                  Čtvrté pokračování KP se uskutečnilo v Kamenné u Třebíče. Stále oblíbenější duatlon byl letos poprvé zařazen do poháru.  Zároveň byl také mistrovstvím kraje Vysočina. Startovalo 27 mužů a 5 žen. Zvítězil Jan Klement a Marika Zahradníčková.

                  Mistrovské tituly získali Vítězslav Kučera, František Tichý a Marika Zahradníčková.

                                   Výsledky                    

 

kamenna

Fryšavský duatlon –   6.5.2012

 

                  Třetí pokračování KP se uskutečnilo ve Fryšavě pod Žákovou horou . Hlavní pořadatel je zde Petr Bezchleba. Závod nahrazuje Pernštejnské peklo. Startovalo 33 mužů a 5 žen. Spolu s nimi tři dvoučlenné štafety. Zvítězil Jan Klement a Pavla Marečková. Mezi muži nad 40 let František Tichý. Výsledky                  

Fotogalerie závodu, ze které je přiložené foto zde

foto_041_drson

 

Vítězslav Kučera bude startovat na ME v Izraeli

 

                               Hned 3 želízka v ohni měl třebíčský triatlonový oddíl v nominačním závodě na ME v izraelském Eliatu. 

                               Z důvodů londýnské olympiády se koná mistrovství Evropy již koncem dubna. Nominační závod proto proběhl během soustředění juniorské reprezentace na baleárské Mallorce na trati 800m plavání, 14 km kolo a 5 km běh. Závodníci Spartaku Třebíč si v nabité konkurenci vedli překvapivě dobře, všichni atakovali nominační pozice (v Izraeli budou startovat 3 junioři a 2 juniorky). Zvítězil Jiří Kalus z Ekol Elite Teamu, před Janem Hejlem, který trvale žije v Singapuru, ale má české občanství. Vítězslav Kučera skončil na 3. místě a doplnil tak nominační trojlístek. Karel Rymeš pouhé 2 sekundy za Kučerou na místě čtvrtém. Jihlavský Jindřich Dáňa závod  po defektu na kole nedokončil.

                                V závodě juniorek zvítězila podle očekávání  Aneta Grabmulerová z Labe Tri Clubu před Lindou Vítovou z Hisport Teamu. V prvním „ostrém“ závodě mezi juniorkami obsadila Marika Zahradníčková skvělé 3. místo. Pro Víťu Kučeru to znamená první reprezentační start na tak významné soutěži, pro zbytek týmu „pouze“ pozice prvních náhradníků. Junioři Spartaku navazují na úspěšnou  reprezentační éru  Lucie Vaverové, loni už startovalo v reprezentačním dresu 5 závodníků a v záloze jsou další nadějní žáci.

Napsal Jiří Března

 

Třebíčský aquatlon – Třebíč  10.3.2012

 

                  Druhým pokračováním KP byl první ročník aquatlonu v Třebíči. Plavání se uskutečnilo v krytém bazénu Laguna a běžecká část na atletickém stadionu. Zvítězili domácí Vítězslav Kučera a Marika Zahradníčková.

Takto průběh a výsledky okomentoval Jiří Března

 Za krásného slunečného počasí se v sobotu 10.3. uskutečnil 1. ročník Třebíčského aquatlonu. Závod byl zařazen do seriálu krajského triatlonového poháru 2012 a na jeho start se postavilo 35 závodníků. Plavecká část aquatlonu (dvojboj plavání a běh) proběhla v plaveckém areálu Laguna, běžecká část na tartanovém oválu stadionu Spartaku Třebíč. Závod je atraktivní tím, že se do běžecké části startuje tzv. Gundersenovou metodou, tedy v časových odstupech po plavecké části. Pořadí v cíli běhu je tak i výsledným pořadím závodu.

     V kategoriích benjamínků (do 9 let) zvítězili Sára Doležalová a Antonín Čaněk. V kategorii nejmladších žákyň (10-11 let) Eliška Matoušková. V kategoriích mladšího a staršího žactva zvítězili závodníci pořádajícího oddílu triatlonu Spartaku Třebíč Radka Březnová, Jan Trutna, Klára Maloušková a Jan Dokulil.

     Hlavní závod mužů a žen byl vypsán na trati 400 m plavání a 5 km běh. Ovládli ho třebíčští junioři, pro které byl závod poslední prověrkou před nominačním závodem na Mistrovství Evropy v triatlonu. Ten proběhne za týden při soustředění reprezentace na Mallorce. Vítězslav Kučera dominoval v plavecké části časem 4:52 a druhým nejlepším během za 17:29 bezpečně zvítězil před Martinem Hanáčkem (5 km běh za 17:13). Na třetí pozici se za těmito závodníky objevila první žena Marika Zahradníčková, druhá mezi ženami skončila Klára Březnová. Výborné výkony byly k vidění i ve veteránských kategoriích.

 

výsledky

 

K3 zimní triatlon – Žďár nad. Sáz. 28.1.2012

 

                  Zahajovací závod Krajského poháru 2012 proběhl v pěkném prostředí SKI areálu Martina Koukala u Pilské nádrže ve Žďáře nad Sázavou. Proti minulým ročníkům byla účast o hodně skromnější. Do KP bodovalo třináct mužů. Nejlépe Přemysl Chaloupka v kat. m40 a Marek Papoušek v m18. Detektivní práce zjišťování ročníků narození tomu předcházela i tentokrát.

výsledky

foto_001_zimniTT

KRAJSKÝ POHÁR 2012

                  Po deváté vyhlašuje KSTT Vysočina tento pohár. Jeho program byl opět rozšířen a to na celkem šestnáct závodů. Jsou v něm prakticky zařazeny všechny, které se konají na území kraje. Druhově je to od aguatlonu, přes čtyři duatlony, šest krátkých, tři terénní, olympijský a střední triatlon. Čtyři z těchto závodů budou zároveň Krajská mistrovství jednotlivců.

                  Hodnotí se bodově dle soutěžních směrnic ČTA. Bodově jsou preferována první dvě místa v pořadí závodu. Navíc jsou body upraveny daným koeficientem, který je určen dle obtížnosti a důležitosti závodu. Do soutěže jsou automaticky zařazeni účastníci závodů s příslušností v kraji Vysočina.

Vítězové v jednotlivých kategoriích budou tedy muset prokázat velmi dobrou sportovní úroveň. Propozice

 

foto_036_DanaHK

Jindřich Dáňa – vítěz ČP v aguatlonu dorostenců

 

foto_037_M

Milan Procházka ČP v dlouhém triatlonu

foto_038_Nedelka

 

V loňskem roce získal pohár Lukáš Nedělka. Mezi veterány to byl Milan Procházka.

foto_039_Hromadka

 

Ondřej Hromádka doplatil na termínovou kolizi posledního závodu s Xterou Melechov a musel se spokojit z druhým místem v poháru.

 

 

Žďárský Pilman triathlon27.8.2011

                  Po druhé zavítal Český pohár na Vysočinu. Tentokrát v sérii Ford czechman tour. Jsou v něm zařazeny dva střední duatlony a čtyři triatlony. Díky tomu startovní listina obsahovala 117 jmen.

                  Byl zároveň závěrečným dílem Krajského poháru a krajským mistrovstvím jednotlivců v dlouhém triatlonu. Nevěřte informaci denníku MF dnes. Ze čtyř mladších mužů si titul vybojoval po skvělém výkonu Lukáš Slatinský, když skončil na celkově šestém místě. Teprve po dvanácti dalších borcích doběhl Lukáš Nedělka se ztrátou téměř 12 minut. Ten díky zvýhodněnému bodovému zisku ale získal zlatý pohár na úkor Ondřeje Hromádky.

                  Mezi staršími muži je přeborníkem Milan Procházka. Ve své kategorii se v závodě dokonce postavil na bronzový stupínek. Nejen že zvítězil v Krajském poháru, ale má naději na stupně vítězů na celostátní úrovni. Pokud pojede na závěrečný duatlon v Příbrami a bude se mu dařit, mohlo by to být i celkové prvenství.     Výsledky

foto_034_PMZdar

XTERRA Melechov – 27.8.2011

                 Většina kondičních sportovců Vysočiny se vydala ten den pod Melechov. Specialistů na triatlon v regiónu moc není. Limitujícím hlediskem je plavání. Zde sice udávají 500 m, ale ve skutečnosti je o dost kratší. To neplatí ovšem pro obhájce loňského prvenství Ondřeje Hromádku. Ten musel řešit dilema termínové kolize. Do běžecké části startoval z více jak pětiminutovým náskokem před vítězným Václavem Holubem. Excelentního náskoku nevyužil a navíc v cíli přidal další dvě minuty ztráty.               Výsledky

                

foto_035_XTMelechov

Žďárský triatlon – 30.7.2011

                  Předposlední díl KP se odehrál u Piláku. Olympijské tratě, stejně jak v Jihlavě, příliš nelákají a tak můžeme najít ve výsledcích pouhé tři závodníky z Vysočiny. Nejlépe z nich si vedl Ondřej Hromádka, který se díky bodovému zvýhodnění vrátil do vedení soutěže. Dalším byl jeho klubový kolega Lukáš Šimanský.  Ten se posunul na bronzový stupínek celkového pořadí. Třetím kdo má natrénované všechny tři disciplíny byl Vítězslav Kučera.      Výsledky zde

Ironmaniac Teplice – 30.7.2011

                 Byl MČR v dlouhém triatlonu a tak jsme mohli najít ve startovním poli na tratích 1,9/90/21 čtyři zástupci Vysočiny. Při velmi nepříznivém počasí určitě neudělali ostudu. Milan Procházka (Sp. Třebíč) získal mistrovský titul v kat. 45 – 49 let. Stříbrnou medaili pak Lukáš Latinský (TK M. Budějovice) v kat. 25 – 29 let. Mila Pianová (JPK Axis) bronz v kat. 25 – 29 let. Nakonec Pavel Hotař (JPK Axis) bramborovou medaili v kat. 20 – 24 let.  Výsledky zde

E:ON Triatlon Tábor – 31.7.2011

                 Mimo Evropský pohár juniorů, byl zároveň čtvrtým pokračováním ČP v olympijském triatlonu, jehož součástí byl také Jihlavský triatlon. Zde bodovalo pět zástupců ze Sp. Třebíč v žákovských kategoriích. Nejvíce získal  Jan Truna za první místo v kat. 12 – 13  let.

                 U dorostu to bylo zároveň MČR. Pěkné čtvrté místo obsadil Karel Ryneš, rovněž z Třebíče.

43,48 bodů si pak připsal Viktor Spousta za 13. místo.

                 Mezi dospělými se předvedli David Kuchařík a Petr Mejzlík.     Výsledky zde        

foto_033_DT_Teplice

Melechovský triatlon – 23.7.2011

                 Daleko lepší přízeň počasí než minulý rok se výrazně projevila na počtu startujících. Do krajského poháru nejlépe bodoval Martin Hanček, který tak vystřídal ve vedení Ondřeje Hromádku. Ten má jako jediný všech devět dosavadních závodů v poháru. U starších mužů to pak byl František Tichý, který dohání manko počtu startů. Mezi ženami bylo poprvé připsáno 100 bodů za vítězství, při účasti tří  z kraje.

                 Do konce zbývají dva triatlony ve Žďáře. Vzhledem k délce jejich tratí jsou bodově zvýhodněny. Ve hře o nejvyšší stupně je tak 260 možných bodů, které mohou podstatně zamíchat dosavadním pořadí.

               Výsledky zde.

foto_032_Melech

Orka Triatlon  - Velké Dářko – 9.7.2011

                 Za tropického vedra se vrhlo do vody Velkého Dářka 73 mužů a žen a čtyři štafety, aby pak absolvovali na kole náročnou obrátkovou trať přes Polničku a Vepřovou a vzhledem k počasí, ještě náročnější běh po cestách chatových osad pod hrází Dářka.

                 Zvítězil nejlepší současný triatlonista z Vysočiny Jan Kliment, který zádoví za Ekol Brno. Pořadí z triatlonu Běžce Vysočiny v Jihlavě si zopakovali Klára Kučerová a Veronika Floriánová. Významně tak zabodovali do KP. Většina dalších startujících bylo rovněž z Vysočiny.

               Výsledky zde.

 

foto_010_ttVD

Jihlavský TRIATLON  -  úterý 5. července 2011

 

             Vysočinu a jeho krajské město čeká triatlonový svátek. Po dvanácti letech se sem vrací Český pohár a navíc povýšil na Mistrovství ČR v olympijském triatlonu. Na sportovce z regiónu se nezapomnělo. Bude to zároveň  pokračování Krajského poháru a bude to také Mistrovství kraje Vysočina v silničním triatlonu jednotlivců. Do KP se budou body násobit koeficientem 1,2, takže kdo se nebude bát stoupnou si zde na start s výkonnostní špičkou ČR, v jeho hodnocení neprodělá. Podrobné informace získáte na http://ttjihlava.cz/. Zde se můžete také přihlásit do závodu. Přihlášky se uzavřou v neděli. Pak již jen na místě v den závodu s citelnou přirážkou ke startovnému. Kdo si chce zažít atmosféru opravdového závodu na uzavřené trati neváhejte. Ten kdo si netroufá, má možnost startovat dopoledne na polovičních tratích s dorostem a juniory v závodě Běžce Vysočiny.

             

               Měl celkovou účast 200 startujících. Zatímco v dopoledním závodě na poloviční trati se postavilo na start, vedle dorostenců a juniorů, 35 mužů a žen, až na několik závodníku z Brna, většinou z Vysočiny, tak na odpolední si troufli jen pět statečných. Nejlépe si vedl David Kuchařík z M. Budějovic, který skončil na pěkném celkově desátém místě. Právem mu náleží titul Mistr kraje Vysočina. Dále to pak to byl Jan Kučera, Ondřej Hromádka a Miloslav Rýpar. Libor Kuchyňa doplatil na nedodržení pravidel TT diskvalifikací.

              Kompletní výsledky najdete zde.

foto_031_JI

 

Xtrail triatlon Žďár nad. Sáz.  -  neděle 26. června 2011

 

           Krajský pohár se rozjel na plno. Sedm zařazených triatlonů následuje v rychlém sledu každý týden. Zítra nás čeká terénní. Z Nového Města byl přeložen k oblíbené Pilské nádrži. Je také krajským přeborem jednotlivců v terénním triatlonu.

            Výsledky, i když neoficiální, jsou na světě. Pro nedostatek údajů body KP zatím nelze určit.

foto_xtrail

Moravskobudějovický triatlon  -  neděle 19. června 2011

 

          Čtvrtým dílem, po neuskutečněném aguatlonu ve Žďáře, Krajský pohár pokračoval v Moravských Budějovicích. Byl zároveň v Kepák Jihomoravské lize, takže o konkurenci nebyla nouze. účast byla téměř stejná jak předešlý ročník. Na tratě 0,7/24/5 se vydalo 71 startujících starších 16 let. Do KP bodovalo 18 mužů a jedna žena. Na své si přišla i mládež. Zahajovala svůj Krajský pohár a zároveň bude bojovala o krajské přeborníky v žákovských kategoriích.

 

          Závod ale termínově kolidoval s Triatlonem Račice. Je totiž Mistrovstvím ČR juniorů a Zahajoval ČP v olympijském triatlonu a byl zároveň mistrovstvím ČR juniorů. Toho se zúčastnil jen Vítězslav Kučera. Obsadil 11. místo. Nejlépe si vedla dorostenka Marika Zahradníčková, když získala vítězství. Oba jmenovaní jsou ze Spartaku Třebíč. Žádný dospělý z kraje  nevyužil možnosti závodit v uzavřeném veslařském areálu na absolutní rovině.   Mají příležitost na druhém pokračováním, kterým je  5. července Jihlavský triatlon. Další tři závody pak proběhnou v Mělníce, Táboře a ve Zlivu u Č. Budějovic. Místa konání všech jsou relativně nedaleko Vysočiny. Není tedy problém účasti a stálo by za to se pokusit získat některou peněžitou cenu za celkové umístění.

 

foto_030_MB

Aquatlon Žďár nad Sáz.  -  sobota 21. května 2011

                 Tento závod není bohužel možné z technických důvodů uskutečnit. Ruší se proto bez náhrady. Ustanovení propozic bodování Krajského poháru se tím nemění.

 

 

 

Duatlon Kamenná  -  neděle 15. května 2011, 10,15 hod.

 

           Třetím pokračováním Krajského poháru je duatlon konaný v Kamenné ‚(okr. Třebíč).  Pořádá jej o.s. Kameňáci. Jedním z členů je známý triatlonista Mgr. Jaroslav Procházka, vítěz KP v kategorii mužů nad 40 let.

               Pro svou stále stoupající popularitu byl poprvé zařazen do KP. Start a prezence je na místním koupališti.

              Po jedenácti dnech výsledky konečně zde včetně bodů do KP.  Závod byl jen krajská záležitost, Až na Jana Klimenta, který závodí za Ekol Brno, bodovalo všech dalších dvacet osm startujících.

foto_029_DuKa

 

 

Duatlon Pernštejnské peklo -  sobota 23. dubna 2011

 

           Druhým dílem Krajského poháru byl duatlon konaný v Bratrušíně u Bystřice nad Pernštejnem. Zároveň byl také Krajským přeborem jednotlivců 2011 v duatlonu.

               Krajskými přeborníky se stali Vítězslav Kučera (TJ Sp Třebíč) a v kat. mužů nad 40 let Petr Šťáva (Atletika Jihlava). Mezi ženami Zdenka Komárková (Bystřice n. P.)

              Do krajského poháru bodovalo 21 mužů a žen.

              Výsledky

          

           Třetím závodem je Duatlon Kamenná 15. května

 

           Aguatlon Jablonec nad Nisou -  sobota 23. dubna 2011

 

           Byl závěrečným pátým závodem Českého poháru v této disciplíně.

           Více na http://www.czechtriseries.cz/.

           V kat. dorostu zde zvítězil Jindřich Dáňa (Jihlava) a potvrdil tak celkové vítězství v poháru.

          

foto_028_dtPeklo

Zimní triatlon Žďár nad Sáz. – 12. února 2011

                          Stejně jako v loňském roce, se na Vysočině triatlonisti sešli poprvé v roce na Koukalově lyžařském areálu v blízkosti Pilské nádrže. Byl součástí čtyřdílného seriálu Poháru v zimním triatlonu vyhlášeném ČSTT. Zatím co v loni měl překrásnou zimní kulisu, letos byl pro naprostý nedostatek sněhu změněn na duatlon. V mrazivém slunečném počasí zápolilo 52 mužů a deset žen.

                         Navíc byl také v tichosti zahájen Krajský pohár v triatlonu Vysočina 2011. Letos v něm bylo zavedeno několik novinek v souladu s novým trendem v soutěžích ČSTT. Jak mnozí víte letos je vyhlášeno pět celostátních pohárů a to v zimním triatlonu, aguatlonu, olympijském a krátkém triatlonu, dlouhém triatlonu a duatlonu, terénním triatlonu. Proto se v KP setkáte se všemi druhy těchto závodů. Bude se hodnotit celkem dvanáct závodů konaných ve Vysočině. Změna je také v bodování, kdy se body násobí koeficientem přiděleným podle druhu závodu. Body se také snižují, pokud budou v kategorii hodnoceni méně jak tři závodníci.

                         Kalendář a propozice KP budou zveřejněny v nejbližších dnech. Předjímáme, že dalším závodem KP je plánován tradiční duatlon Pernštejnské peklo 23. dubna.

 

            výsledky                foto

 

Hanacek

                  Nejlepším z Vysočiny v hlavní kategorii mužů byl Martin Hamáček z Třebíče. Jen 16 vteřin za ním zaostal obhájce prvenství v KP Lukáš Nedělka.

 

tichy

                   Devět mužů nad 40 let získalo první body do KP. František Tichý ze Světlé nad Sáz. využil své běžecké přednosti k absolutnímu vítězství v této kategorii.

Skalnikova

                    Také Eva Skalníková z Nového Města na Mor. byla celkovou vítězkou mezi ženami. Jelikož byla z Vysočiny jediná, do KP si připsala jen 92 bodů.

 

 

Triatlonová sobota na Vysočině - 28.8.2010

                   Poslední prázdninovou sobotu se pořadatelé v kraji sešli hned na třech místech.

                  PILMAN , Žďár n. Sáz. - Na Pilské přehradě uskutečnil sedmý závod celostátního Classic Cupu  a zároveň krajským přeborem jednotlivců. Patří do kategorie dlouhých triatlonů. Jeho distance jsou přesně poloviční  Ironmana. 80 startujících, až na tři, bylo z celé republiky. V plávání se potýkali z vlnami a na kole s ostrým severozápadním větrem. Při běžecké části byla lepší pohoda, jelikož chvílemi vysvitlo i slunce.

             XTERA Melechov – 61 startujících bylo naopak převážně z Vysočiny. Plavání v poměrně malém koupališti u hotelu pro ně nebyl problém. Na velkém cyklistickém okruhu vedeném převážně lesem, museli překonávat bláto, kaluže a kluzké kameny. Navíc zažili několik dešťových přeháněk. Podobné tomu bylo i na běžecké trati.

             KŘIŽANOVSKÝ TRIATLON – Ten má zázemí v DT Drak u Loučského rybníka, který byl postaven původně v třicátých letech min. století jako letecká výcviková základna. Velký cyklistický okruh Křižanov – Velká Býteš – Velké Meziříčí – Křižanov má délku 45 km. Běžecký pak 8,6 km. Zvláštností jsou zkrácené tratě pro ženy na 35 a 5 km. Účastníků bývá něco kolem dvou desítek, převážně místních a z Brna. Letošek nebyl v tomto výjimkou. Zavítal tam Tomáš Bednář a vyhrál. Další výsledky a jiné nejsou zatím k dispozici.

 

foto_026_Pilman

               Jedním se tří statečných z Vysočiny byl na Pilmanovi Petr Bezchleba. Právem získal přebornický titul. Za ním skončil Václav Novotný. Zlatým veteránem je pro rok 2010 Karel Špaček

foto_027_Xtera

 

                  Snad svého největšího úspěchu  dosáhl Ondřej Hromádka, když jako jediný překonal těžké podmínky na Melechově za méně jak tři hodiny.

 

Chotěbořský triatlon – Břevnice - 14.8.2010

                  Po páteční bouřce se uskutečnil poslední díl seriálu Běžec Vysočiny v Chotěboři. Na účastníky čekalo 500 m plavání 16 km kola a 4 km běhu v okolí Břevnické nádrže, která měla teplotu 22 stupňů. Na startu se sešlo 32 triatlonistů a jediná žena Edita Soukupová. Plavání bylo vyměřeno podél břehu a jako první lezl z vody Pavel Hotař hned za ním Ondřej Hromádka a jako třetí Vladimír Srb. Na kole se utvořila čtyřčlenná skupinka ještě společně s nejrychlejšími plavci Lukáš Nedělka. Cyklistika vedla do 8 km vzdáleného městyse České Bělé a zpět. Trať byla lehce zvlněná a díky větru velice rychlá. Do druhého depa jako první dorazil Ondřej Hromádka, ale nejrychleji zvládl depo Pavel Hotař a na trať běhu kolem přehrady vyrazil jako první. V polovině čtyř kilometrového úseku ho dostihl Vladimír Srb a dostal se do čela. Asi 1 km před koncem se Pavel Hotař propadl na třetí příčku z důvodu bolesti v břiše. Cíle se jako první dočkal Vladimír Srb jako druhý Lukáš Nedělka a na třetím místě Pavel Hotař. Mezi ženami byly karty rozdány už před závodem a pro 10 bodů si doběhla Edita Soukupová ze Stonařova.

                   Výsledky                                                        Fotoreportáž Jardy Málka

foto_023_Chotebor1

 

        

 

 

         Nejlepší plaveckou formu letošních triatlonů na Vysočině má Pavel Hotař. Také zde opouštěl vodu jako první. Jako cílová bójka posloužila operativně plastová židle.

foto_024_Chotebor2

 

           

 

               

 

              V kategorii mužů 40 – 49 let nevynechal v poháru Běžce Vysočiny Ivan Kugler ani jeden start. V růžovém dresu jej stíhá již jistý celkový vítěz František Tichý, který porušením pravidel triatlonu si pomáhá co nejdříve smazat  ztrátu z plavání.

foto_025_Chotebor3

 

                      Mezi muži nad 50 let Jindřich Musil měl velkého soupeře v Luďkovi Ševčíkovi. Až v tomto posledním závodě rozhodl o zisku Poháru Běžce

               

Olympijský triatlon – Velké Dářko - 8.8.2010

 

                                       Téměř šedesát účastníků, většinou soutěžících ve Žďárské lize, se ponořilo do poměrně chladných vln jedné z největších vodních ploch na Vysočině. Zkrácením prvních dvou disciplín na 1,1 km a 36 km se svému názvu poněkud vzdálil.  Na výsledky budeme chvíli počkat.

 

                                     Výsledky                                              Foto

foto_021_VDarko2

 

              

                Hned úvodní disciplína zaznamenala velké rozdíly ve výkonnosti. Zatím co nejlepší ji zvládli kolem 17 minut, posledním dvěma to trvalo téměř padesát. 

foto020_VDarko1

 

                 

                 Dodržování pravidel triatlonu bylo na uvážení každého z účastníků.  Všichni ovšem zaslouží obdiv, že dokázali takto předvést svoji kondici. A to často v pohodě a s úsměvem.

foto_022_VDarko3

 

                 Svoji převahu v trénovanosti zde vyjádřil Pavel Hotař, který zvítězil způsobem start – cíl s poměrně velkým náskokem. „Za dvacku startovného jsem si dobře zazávodil“, bylo jeho hodnocení v cíli.

Dřevěný muž – Luka nad Jihlavou - 7.8.2010

 

                                       Počasí v Lukách bylo úplně stejné jako před týdnem na Melechovu. Vytrvalý déšť a  chlad provázel triatlonisty po celou dobu závodu.  Převládali soutěžící z Běžce Vysočiny a proti předešlým ročníkům téměř chyběli účastníci z ostatních krajů.

 

                                     Výsledky                                              Foto

foto018_Nedelka

 

           Lukáš Nedělka jasně kraloval cyklistické části, když půlminutovou ztrátu z plavání za nejlepším Pavlem Hotařem přeměnil na minutový náskok.

foto019_Srb

 

            Nejlépe si rozvrhl síly Vladimír Srb, který v závěrečném disciplíně předběhl čtyři soupeře a v cíli čekal na druhého Nedělku téměř minutu.

foto20_Patko

 

        Iva Pátková naopak musela o svoji vítěznou pozici  bojovat s Alenou Srbovou až do závěrečných metrů.

 

foto017_ttLuka

 

               Nadcházející víkend má Vysočina na pořadu dva triatlony. To připraví mnohým dilema  kde se prezentovat. .

 

 

Dřevěný muž – Luka nad Jihlavou - 7.8.2010

               Tento triatlon z nejstarší tradicí na Vysočině mívá nejpočetnější startovní pole. Tradičně má vymezenu první srpnovou sobotu. Letos koliduje s olympijským triatlonem Žďárské ligy.

 

Olympijský triatlon – Velké Dářko - 8.8.2010

               Je devátou etapou zajímavé a náročné soutěže skládající se z šestnácti disciplín. Jeho standardní délky tratí lákají nejen její účastníky.

 

foto014_Pb

Triatlon dvanáctiboje – Přibyslav - 1.8.2010

               Na tomto fotu získaném z oficiálních stránek Přibyslavi je všech dvanáct účastníků. Uprostřed v černém dresu je vítěz Petr Bezchleba. Vedle něj stojí rodina Šubrtova. Za ní je Luděk Ševčík.

 

 

Výsledky - foto

 

 

foto016_Nedelka

foto015_Tichy

Xtrail Vysočina 2010– Nové Město - 31.7.2010

               Mírně nadprůměrnou účast 65 závodníků měl závěrečný díl Krajského poháru. Nejpilnějším byl Lukáš Nedělka, který nevynechal ani jeden start z osmi zařazených. Po zásluze skončil na celkovém prvním místě. Františku Tichému v kat. mužů nad 40 let k tomuto stačilo pět výsledků, protože vždy získal 100 bodů. Stříbrný pohár (letos jen pomyslný, jelikož veškeré možné dotace jsou směrovány mládeži) mají Lukáš Šimanský a Milan Procházka. Bronzový pak Ondřej Hromádka a Luděk Ševčík. V poháru bylo evidováno 102 účastníků z kraje Vysočina. Minimum tří zápisů potřebných pro hodnocení splnilo 21 mužů. 

               Součástí byl také krajský přebor jednotlivců v terénním triatlonu. Z dvanácti zúčastněných mužů jsou přeborníky pro rok 2010 Jan Klement a Petr Šubrt.

 

Výsledky Xtrail                                               Výsledky poháru

foto013_xtNM

Xtrail Vysočina 2010– Nové Město - 31.7.2010

               Na žádost pořadatelů Jihomoravské Kepák ligy byl tento závod přeložen z neděle na sobotu.

               Je posledním závodem Krajského poháru. V obou kategoriích mužů je, po Melichovu, již o vítězích rozhodnuto. U mladších je to Lukáš Nedělka a u starších František Tichý. Může se však ještě změnit pořadí na dalších místech.

               Součástí jsou také závody mládeže.

               Rozhodovat se bude také o krajských přebornících v terénním triatlonu pro rok 2010.

foto_012_ttME

Melechovský triatlon – Horní Paseka - 24.7.2010

               Chladu a nepřetržitému dešti muselo čelit 62 statečných ve 13. ročníku Malého železného muže. I přes špatné počasí se, proti loňsku, dokázal Václav Holub zlepšit ve všech disciplínách a třetí místo proměnil v jasné vítězství. Druhým místem zaznamenal Pavel Hotař svůj letošní nejlepší výsledek, když dokázal poprvé porazit svého trenéra Tomáše Bednáře.

               Úbočí Melichova nejlépe ze všech zvládl nejlepší veterán František Tichý. Druhého v této kategorii, Milana Procházku, předčil o téměř osm minut.

               Na nejnáročnější silniční krátký triatlon v kraji si letos troufli pouhé dvě ženy, Kristýna Kubartová a Markéta Dufková.

              

              Výsledky zde

 

Jihlavský triatlon – Autokempink Pávov - 17.7.2010

               Opět, jak před týdnem, v tropickém vedru se ponořilo do vody Pávovského rybníka 25 mužů a dvě ženy.  Plavání nejlépe zvládl Vladimír Srb, který pak ztrátu z kola dohnal v běžecké části.  Druhý plavec Lukáš Nedělka si sice vypracoval na kole obrovský náskok, ale měnil duši a následně v posledním sjezdu havaroval a i když statečně dokončil, na stupně vítězů nemohl pomýšlet.

               V krajském poháru se tímto závodem začaly škrtat nejslabší výsledky. Bodovali do něj všichni a letos určitě zůstane na Vysočině jediným bez mimo krajských účastníků.

               Lukáš Nedělka si Jihlavský výsledek škrtá, ale i přes to si vedoucí pozici v poháru udržel. Mezi veterány získal František Tichý po čtvrté sto bodů a naznačil tím ambice na celkové prvenství.    

               Premiéra dětských tratí, při neúčasti oddílů z Třebíče a M. Budějovic, byla jen propagační. 

              Výsledky zde

foto_011_ttJI

Jihlavský triatlon – Autokempink Pávov - 17.7.2010

             Pokračování všech tří poháru v triatlonu na Vysočině bude tuto sobotu v Jihlavě Pávově. Novinkou je závod pro mládež 7 – 15 let. Jeho cyklistická část se uskuteční po místních silnicích. Dospělí zůstanou u horských kol i když je také čeká malá změna v trasování. Pro čerstvě upravený povrch kamenivem počátečního stoupání do Zborné, bude v této části trasa odkloněna na přímou cestu, známou z běžeckého závodu Okolo Zborné. Závodní kancelář bude v prostorech restaurace v hlavní budově. Doufejme, že teploty budou o něco příznivější jak na Dářku.

             

Podrobné propozice na http://www.bezec.wz.cz/

 

Orka Triatlon  - Velké Dářko – 10.7.2010

                 Za tropického vedra se vrhlo do vody Velkého Dářka 79 mužů a žen, aby pak absolvovali na kole náročnou obrátkovou trať přes Polničku a Vepřovou a vzhledem k počasí, ještě náročnější běh po cestách chatových osad pod hrází Dářka.

               Výsledky zde.

 

foto_010_ttVD

Orka Triatlon  - Velké Dářko – 10.7.2010

               Tuto sobotu máte příležitost navštívit největší rybník na Vysočině. Byl založen už v roce 1480 a jeho délka je přes 2 km a šířka 1,3 km. Je proto vyhledávaným pro jachting. Triatlonisté ale přeplavou jen zátoku o šířce necelých 300 m, proběhnou se po písečné pláži na druhém břehu a vrátí se zpět. Kolo se jede po velkém okruhu 30 km, který je v úseku Polnička – Vepřová totožný s tratí Žďárského triatlonu. U Vojnova Městce se nedávno propadla státní silnice. Důvodem byly staré důlní štoly, o kterých neměl nikdo ani tušení. Proto budou malé změny v trasování tratě. Závěrečný běh je po lesních cestách chatové osady pod hrází.

               Viz propozice

 

               Z Moravskobudějovického triatlonu byla přidána pěkná fotoreportáž.

foto_009_ttKN2

Triatlonový víkend - Kněžice – 4.7.2010

               Druhý den v neděli má víkend na pořadu terén jak na kole tak v běhu. Lahůdkou je, mimo jiné, strmý úsek na snímku, který právě překonává autor tratě František Nechvátal.

               Na horském kole nemá Lukáš Nedělka na Vysočině konkurenci a tak po třetí v řadě zde vyhrál. O další dvě místa soupeřili Ondřej Hromádka a Lukáš Nový z Dubného u Č. Budějovic.

               Lucie Vaverová druhý den chyběla a tím přenechala vítězství, v sobotu  stříbrné, Petře Zelené.

               Svoji dobrou kondici dokázalo dvacet tři účastníků startujících po oba dny.

foto_008_ttKN1

Triatlonový víkend - Kněžice – 3.7.2010

               Čtvrtým pokračováním KP a zahájení Poháru Běžce Vysočiny proběhlo v první den tohoto nápadu hlavního tahouna místního cyklo klubu Františka Nechvátala. V tropickém počasí se sešlo 52 startujících.

                První opustil vodu nadějný dorostenec Jindřich Dáňa. Kola si ale pro defekt moc neužil. Suverénně tuto část zvládl pozdější vítěz Lukáš Nedělka. V závěrečném běhu si už jen kontroloval svoji pozici před Josefem Křivánkem z Brna a další nadějí Vysočiny Lukášem Dokulilem z Třebíče.

               Mezi pěti ženami byla z obrovskou převahou nejlepší Lucie Vaverová z Třebíče.

                U veterána Františka Tichého ztráta v plavání jako vždy nic neznamenala. Vše dohnal na kole a zejména v běhu. Uznání zaslouží Bohuslav Řepa z Martínkova, který celkem v pohodě dokázal, že i v šedesáti sedmi letech se dá závodit.

foto_007_ttMB

Moravskobudějovický triatlon – 20.6.2010

             Jeho 24. ročník dává tušit, že je zřejmě nejstarším na Vysočině. Byl třetím dílem Krajského poháru a zároveň součástí Jihomoravské ligy. Místem jeho dění je místní koupaliště, v jehož padesátimetrovém bazénu probíhá plavecká část. U cyklistické trasy byli pořadatelé v posledních letech z důvodu výstavby silničního obchvatu improvizovat. Letos to bylo jednoduše po silnici č. 152 Brno – Nová Bystřice do Třebelovic a zpět.

              Vítěz ze Žďáru Tomáš Bednář , po velmi dobrém třetím místě v plavání se pro uvolněné zadní kolo propadl až na 17 místo. Zde Ekol Team nechyběl. U mužů obsadil přední místa skoro ve všech kategoriích.

              Bazén poskytuje ideální podmínky pro mládež. Proto je Krajským přeborem mládeže a součástí Krajského poháru mládeže. Na Vysočině se aktivně věnují tréninku mladých dva oddíly. TJ Spartak Třebíč s Jiřím Březinou a TK M. Budějovice se Stanislavem Doležalem. Soupeření jejich svěřenců tvořilo závod. Fotoreportáž

foto_006_ttZR

Žďárský triatlon – 12. 6. 2010

            Druhé pokračování Krajského poháru, bylo v tomto velmi dobře zajištěném závodě. Je zároveň zařazen v Kepák jihomoravské TT lize, což je obdoba Krajského poháru. Nemívá tedy o účastníky nouzi. Letos jich bylo přesně osmdesát. Z dominujícího týmu výsledkové listiny minulých let Ekol Teamu Brno zde letos nejlepší chyběli. Vítězem se stal Tomáš Bednář. Těsně za ním skončil Jan Klement.

            Zároveň byl také Krajský přeborem. Přeborníkem je logicky Tomáš Bednář a mezi veterány František Tichý.

            Tradiční triatlon benjamínků byl letos rozšířen o žákovský aquatlon, který zahajoval letos nově zřízený Krajský pohár mládeže v triatlonu. Bohužel byl bez jediného účastníka.

             Fotoreportáž Leoše Klementa obsahuje úctyhodných 244 snímků.

foto_005_dtMA

Martínkovský duatlon – 22.5.2010

            Tentýž týden v sobotu proběhl další duatlon v Martínkově. Hlavní organizátor Zdeněk Řepa, patří k nejlepším fotbalistům místní TJ. Popularita závodu každým ročníkem roste. Letos zaznamenal téměř dvojnásobný nárůst zájemců. Z místního závodu z hecu se stává postupně krajská záležitost.  Fotoreportáž ze které je tento snímek.

foto_004_dtKA

Duatlon Kamenná 18.5.2010

            Skupina nadšenců kolem Milana Procházky se nazývá Kameňáci. Mimo jiné pořádají Duatlon. Na mapě ČR bychom našli čtyři Kamenné. Z toho dvě jsou v kraji Vysočina. Možná někdo zná Kamennou z jízdy vlakem mezi Jihlavou a H. Brodem. Tato leží v blízkosti údolí Oslavy mezi V. Meziříčím a Náměští. Z třiceti devíti startujících, kteří byli téměř výhradně z našeho kraje, byl nejlepší Jan Klement.  Fotoreportáž

foto_003_dtPeklo

Pernštejnské peklo – 24. dubna 2010

             Zahájení Krajského poháru Vysočina se po třetí uskutečnilo v Bratrušíně u Bystřice nad Pern. V jeho názvu je předznamenána část cyklistického okruhu, kde trať stoupá z údolí Svratky v Nedvědicích k vrchu Babylon. Na 3,5 km dlouhém úseku je průměrné stoupání 8% a nejprudší počáteční kilometr má dokonce 12%.

             Vzhledem k poloze zde dominuje účast závodníku z Brna. V padesáti sedmi členném startovním poli je osmnáct z našeho kraje. Ti zápolili o krajského přeborníka. V kat. mužů nad 40 let obhájil titul Milan Procházka, který stojí na snímku vlevo. Vpravo poznáme Petra Šťávu z Kamenice. Mezi mladšími muži do 39 let toto ocenění získal Lukáš Latinský.

foto_002_aqZR

Aquatlon Žďár nad Sáz. – 4. dubna 2010

              Třetím rokem jej pořádal Petr Bezchleba. Plavání se odbývá v bazénu místní 4. ZŠ  a na běžecká část se přemisťuje k Pilské nádrži. Také tento závod byl zařazen v celostátním World Triathlete 1. Prezentovalo se skromných osmnáct účastníků převážně z Vysočiny. Nejlepší byl nikdo jiný než místní Jan Klement.

foto_001_zimniTT

Zimní triatlon Žďár nad Sáz. – 21. února 2010

               Letos byla sezóna triatlonistů zahájena velmi brzo. Již ledna za krásného zimního počasí byl v lyžařském areálu Martina Koukala zimní triatlon. Tato nejmladší disciplína tohoto sportu zahajuje běžeckou částí. Pokračování má v jízdě na horském kole a končí na běžkách.

              Vzhledem jeho zařazení do celostátního seriálu World Triathlete 1 měl velmi početné startovní pole padesáti sedmi mužů a žen.

              Ve fotoreportáži určitě najdete také známé tváře z Vysočiny.